آموزش روش هاي مديريت سرمايه براي معامله گران فاركس

۲ آبان ۱۴۰۱
۰۱:۱۴:۴۷
سخت افزار
نظرات (0)

روش هاي مديريت سرمايه در بازار فاركس چه مواردي هستند؟
تجارت موفق در بازار فاركس شامل سه جزء است. اول - يك استراتژي معاملاتي كه معامله گر از آن استفاده مي كند، دوم بستگي به نحوه مديريت سرمايه خود دارد و آخرين بخش توانايي معامله گر براي پيروي از قوانين انتخاب شده توسط او است، يعني نظم و انضباط.

هر معامله گر بايد از مديريت سرمايه در كارگزاري فاركس معتبر استفاده كند. معامله‌گر بايد قوانين باز و بسته شدن پوزيشن‌ها را براي به كارگيري موفقيت‌آميز روش‌هاي مديريت سرمايه و درك دقيق رياضي از معامله، روشن كند. همچنين او بايد ايده اي در مورد نتايج آزمون استراتژي ها بر روي آمارهاي تاريخي داشته باشد.

اگر استراتژي را داريد كه قبلاً آن را به درستي آزمايش كرده ايد، مي توانيد مطمئن باشيد كه درآمد شما پايدار خواهد بود.

اگر استراتژي را داريد كه قبلاً آن را به درستي آزمايش كرده ايد، مي توانيد مطمئن باشيد كه درآمد شما پايدار خواهد بود. هنگامي كه يك معامله گر استراتژي معاملاتي دارد، به منظور بهبود نتايج معاملات، مي تواند با اطمينان از روش هاي مديريت سرمايه استفاده كند.

استراتژي كاهش ريسك هم اهميت زيادي براي معاملات دارد. اگر مي خواهيد به عنوان يك معامله گر حرفه اي تبديل شويد، بايد درآمد ثابتي داشته باشيد و ريسك معاملات فاركس خود را كاهش دهيد. بدون شك رسيدن به سود و درامد مالي دلخواه از طريق بازار فاركس، نيازمند تخصص و دانش لازم در اين حوزه است. داشتن آگاهي كافي موجب ميشود كه بدانيم چه موقع و با چه شرايطي معاملات خود را انجام دهيم. در كنار تخصص داشتن، رعايت اصول معامله نيز اهميت دارد. همچنين ميتوانيد ثبت نام فاركس را با دريافت جايزه نقدي انجام دهيد.

آموزش 6 روش مديريت سرمايه در فاركس
مديريت سرمايه يكي از مهمترين مهارت‌هايي است كه هر معامله گر فاركس براي ادامه حيات مالي خود در بازار بايد بياموزد. اين مفهوم اهميت بسيار زيادي در زندگي شخصي ما هم دارد. اگر افراد ندانند كه چگونه سرمايه‌ خود را مديريت‌ كنند، در شرايط متلاطم اقتصادي قادر نخواهند بود تا ارزش دارايي خود را حفظ كرده و بعضا ممكن است در تامين مخارج روزمره خود با چالش مواجه شوند. از سوي ديگر آشنايي با روش‌هاي مديريت سرمايه مي‌تواند منجر به كاهش ريسك، كسب سود و افزايش ثروت براي افراد گردد. يكي از مهمترين بخش هايي كه نياز به يادگيري روش هاي مديريت سرمايه احساس ميشود، بازار پر نوسان فاركس است كه ارزها مرتبا در حال تغيير هستند و معاملات بصورت پيوسته و به سرعت انجام ميشوند. 6 روشي كه در ادامه پيشنهاد ميدهيم به شما كمك ميكنند كه سرمايه خود را در فاركس به خوبي مديريت كنيد:

بدون مديريت پول
اين تكنيك شامل روش معمولي است كه توسط بسياري از معامله گران استفاده مي شود. يعني هر بار كه سيستم روي ورودي بوق مي‌زند، يك واحد وارد بازار شويد. اين روش هم مزايا و هم معايبي دارد. قرار دادن برنامه‌هاي مديريت سرمايه در برنامه معاملاتي شما، ممكن است نياز يه اندكي آزمون و خطا داشته باشد كه متوجه شويد چه عواملي براي مديريت سرمايه، كاهش ضرر و افزايش سود شما، بهتر عمل مي‌كنند.

البته، برنامه مديريت سرمايه در فاركس، به همان اندازه موثر و نتيجه‌بخش است كه شما به آن پايبند باشيد و نظم را در آن رعايت كنيد. در ادامه قوانين و مقررات موجود براي هرچه بهتر اجرا كردن اين برنامه‌هاي مديريتي، بررسي شده‌اند. همراه ما باشيد كه با اين قوانين آشنا شويد.

قراردادهاي متعدد
برخي از ويژگي هاي اين روش مانند روش قبلي است، اما تفاوت اين است كه در اين حالت معامله گر چندين پوزيشن را باز مي كند. با وجود شباهت، اين نوع مديريت سرمايه ويژگي هاي متمايز خود را دارد كه بايد هنگام معامله در فاركس به آن توجه كنيد. اين قانون بسيار كليدي در مديريت سرمايه در فاركس، به كمتر شدن آسيب‌ها و ضررهاي در معاملات شما كمك خواهد كرد و اين موقعيت را براي شما فراهم خواهد كرد كه قضاوت بهتري داشته باشيد و با برنامه‌تر فكر كنيد كه باعث مي‌شود سود كلي شما در معاملات افزايش يابد.

بعضي از معامله‌گران اولويت خود را براي حفظ سرمايه، به طريقي قرار مي‌دهند كه سرمايه‌گذاري آن‌ها با مقدار سرمايه موجودشان، هم‌خواني داشته باشد. برخ ديگر از معامله‌گران ممكن است از محاسبه كردن نسبت ريسك به سود معاملاتي براي تعيين اندازه موقعيت خود در معاملات استفاده كنند.

آن‌ها انتظار دارند سودي كه در انتظار آن‌ها است، بسيار بيشتر از ريسكي است كه آن‌ها متحمل آن مي‌شوند. گرچه ممكن است بسياري از معامله‌كنندگان، بدون توجه به حد و مرز خاصي در بسياري از معاملات حضور فعالانه داشته باشند. تمامي اين روش‌هاي محاسبه موقعيت در معاملات، مي‌توانند به صورت كارامد، براي مديريت سرمايه در فاركس هنگام معاملات به كارگرفته شوند. بنابراين اين موضوع اهميت دارد كه يكي از اين استراتژي‌ها را انتخاب كرده و آن را دنبال كنيد.

مقدار ثابت، در معرض خطر.
هنگامي كه معامله گر تصميم مي گيرد كه با دريافت سيگنال باز كردن موقعيت، چه مقدار پول نقد را مي تواند در معرض خطر قرار دهد، مي تواند از اين نوع مديريت سرمايه استفاده كند. به عنوان مثال، معامله گر مي تواند براي هر سيگنالي كه وارد بازار مي شود، 1000 دلار را در معرض خطر قرار دهد، اما نه بيشتر از آن.

وقتي معامله‌گر تعيين مي‌كند كه چند درصد از كل صورت‌حساب را مي‌تواند در معرض خطر هر سيگنال معين معامله قرار دهد، از درصد ثابت سرمايه استفاده مي‌كند. به عنوان مثال، يك معامله گر مي تواند ريسك 5٪ از كل حساب در هر سيگنال معاملاتي را براي معامله تعيين كند، اما نه بيشتر از آن.

تجارت با قرارداد سود و زيان سر و كار دارد
اين روش اغلب ساخت هرم (بالا يا پايين) يا رويكرد رو به جلو و عقب ناميده مي شود. بر اساس اين روش، يك معامله گر حجم معاملات را پس از بازده موفقيت آميز تعيين مي كند. به عنوان مثال، پس از معامله بي سود براي جبران زيان، او مي تواند پس از دنبال كردن سيگنال تجاري بعدي، حجم معاملات را دو برابر كند. همچنين اين استراتژي در بازار فاركس "Martingale" ناميده مي شود.

تقاطع منحني هاي قيمت
با پيروي از اين روش، معامله گر ضرر و زيان ميانگين متحرك كوتاه يا بلند و سود معامله را تعيين مي كند. اگر ميانگين كوتاه از ميانگين طولاني بيشتر شود، نشان مي دهد كه سيستم نسبت به گذشته عالي تر كار مي كند. بر اساس اين اطلاعات، معامله گر مي تواند شروع به باز كردن يك موقعيت كند. اگر ميانگين كوتاه كمتر از بلند باشد، نيازي به شروع معامله نيست. زيان يا سودآوري همه سيگنال‌هاي اجراي سفارش، انجام شده يا نشده، با ميانگين‌گيري محاسبه مي‌شود.

كاربرد f بهينه در مديريت سرمايه
اين روش خطراتي دارد، بنابراين استفاده از آن براي مبتديان توصيه نمي شود.

علاوه بر اين، يكي ديگر از عوامل مهم مديريت سرمايه، روش معاملات فاركس است. مي تواند تهاجمي يا محافظه كارانه باشد. محافظه كار هميشه سپرده را آهسته تر افزايش مي دهد، اما اين بسيار پايدارتر از معامله گر با روش تهاجمي است. انتخاب روش معاملاتي مناسب به طور مستقيم بر ريسك ها و سود حاصل از تجارت تأثير مي گذارد.

بازار دائماً بالا و پايين مي‌رود و بسياري از معامله‌گران در انتظار سودآوري هستند. اما شما مي توانيد با امنيت و تضمين بيشتر سودآوري معاملات خود را تضمين كنيد. روي نبض هاي بازار كار كنيد و اجازه ندهيد خواسته هايتان در مسير حركت هاي معقول و منطقي قرار بگيرد. رضايت از منضبط بودن و پايبندي به يك برنامه مي تواند در اين زمينه كاري بسيار زياد باشد.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

[ ۱ ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به اطلاعات تخصصي رايانه و قطعات كامپيوتري است.